İpek Kirpik & Kirpik Lifting

İpek Kirpik & Kirpik Lifting

İpek Kirpik Nedir ?

İpek kirpikler, kendi kirpiklerinizin arasına tek tek ipek kirpik taneleri yerleştirilerek istediğiniz sıklıkta ve uzunlukta kirpiklere sahip olmanızı sağlayan bir uygulamadır. İpek kirpik kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlar. İpek kirpiklerin taneleri farklı uzunluklarda takılır, bu da daha doğal bir görüntü elde edilmesine sebep olur. Doğal olduğu için takma kirpikler gibi ağır bir görüntü ortaya çıkmaz. Ayrıca, ipek kirpikler kendiliğinden dolgun ve uzun göründüğü için ekstra rimel veya makyaj malzemesi uygulamanıza gerek kalmaz. Bu da kirpiklerinizin dinlenmesine sebep olur. maksimum 3 haftada bir kontrol yaptırırsanız 3 ay gibi bir süre kullanabilirsiniz

İpek kirpiklere gerekli bakım adımlarını uygulayarak uzun vadede kullanabilirsiniz. Her ne kadar makyaja gerek olmasa da, isteğiniz doğrultusunda kirpiklere makyaj malzemesi uygulamanın zararı olmamaktadır.

 

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

İpek kirpiklerin uygulaması kendi kirpiklerinizin rengine ve boyutuna uygun kirpik tanelerinin yapıştırıcı vasıtasıyla kirpiklerinizin arasına yerleştirilmesi şeklinde uygulanır. Uygulama yaptırmadan önce, göz makyajının temizlenmesi gerekmektedir. Bu kalıntıların yapıştırıcıyla birleşip topak oluşturmaması için önemlidir.

 

Uygulama farklı uzunluklarda kirpikler takılarak yapılır. Bunun sebebi daha doğal bir görünüm elde edilmesidir. Yaklaşık olarak 1,5-2 saat süren bu uygulamadan sonra kirpikleriniz istediğiniz dolgunluğa ve uzunluğa gelecektir.

 

İpek Kirpik Uygulamasında Nelere Dikkat Etmeli?

 

Gözler en hassas organlarımızdan biridir. İpek kirpik uygulaması yaptıracaksanız, güvenilir bir uzmana yaptırmaya özen gösterin. İpek kirpik uygulamasında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar vardır.

  • Uygulamadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin.
  • Uygulama sırasında fazla uygulanan yapıştırıcı kirpiklerin birbirine yapışmasına, az uygulanan yapıştırıcı ise kirpiklerin dökülmesine sebep olacaktır. Bu sebepten de, doğru uygulama için iyi bir uzmana başvurun.
  • Uygulama esnasında yapıştırıcı ile temastan kaçınmak için gözlerinizi kapalı tutun.
  • Uygulama sonrasında en az 2 gün rimel ve makyaj ürünleri kullanmamaya özen gösterin.
  • İlk 24 saatte su ile temastan kaçınmanız kirpiklerinizdeki yapıştırıcının iyice kurumasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.
  • İşlem sonrasında yüzüstü uyumak kirpiklerinize zarar verebilir.
  • Kirpiklerinizin kalıcı olması için yaklaşık 3-4 haftada bir bakım için uygulamayı yaptırdığınız merkeze gitmeniz ve bakım yaptırmanız gerekiyor.

 


Kirpik lifting Nedir

Kirpik Lifting içeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Bu uygulama kirpikleri daha güçlü, daha uzun, daha kıvrık hale getirir doğal kirpiğinizi x2 kat daha uzun gösterir.

 

Kirpik lifting uygulamasını kimler tercih etmeli?

Kirpik lifting uygulamasını doğal görüntü seven ve kirpiklerinin x2-x3 kat uzun, kıvrık görünümünü yeteli bulan herkes yaptırabilir.

Genellikle uzun kirpiklerden alınan performans daha etkili olsa da kısa kirpiklerde de gözle görünür bir fark yaratmak ve aynı memnuniyeti sağlamak mümkün.

 

Kirpik lifting nasıl uygulanır?

İlk aşamasında kirpikler temizlenip yağdan arındırılır

İkinci aşamasında kişinin kirpiklerine uygun kalıplara kirpikler yerleştirilip aynı zamanda istediği şekil verilerek uzatılır

Üçüncü aşamasında kirpiklere keratin desteği verilir

Dördüncü aşamasında pigmentlerle rimel görüntüsü verilir

Beşinci aşamada ise kirpikler vitamin ile beslenir.

 

Neden kirpik lifting uygulaması yaptırmalısınız?

Kirpik lifting ile makyaj yapmadan ,sudan denizden etkilenmeden sürekli rimelli görünümde kirpiklere sahip olmanız ve sürekli bakımlı gözükmek için lifting uygulaması yaptırmalısınız.

Aynı zaman da Kirpik lifting seti yardımıyla yapılan uygulamasının 3 uygulama sonrasında kirpikleri uzattığı da görülmüştür.

 

Kirpik lifting işleminin süresi nedir?

Ortalama 1 saat süren bir uygulamadır. Kişinin kirpik yapısına göre bu sürede 10-15 dakika değişkenlik gösterebilir.

 

Kirpik perması ile kirpik lifting arasındaki fark nedir?

Perma içerisinde çok fazla kimyasal barındırır ve bu sebeple kirpiklerde yanma, kopma gibi deformasyonlara neden olabilir.
Lifting içerisinde bulunan keratin ve vitaminler sayesinde kirpiklere herhangi bir zarar gelmeyeceği gibi düzenli ve devamlı kullanımda kirpiklerde bakım etkisini gösterir.

 

Kirpik lifting yöntemi ne kadar kalıcıdır?

Kirpik yapısına göre değişkenlik gösterebilen bu süre ortalama olarak 6-8 haftadır.

 

Kirpiklerime ya da gözlerime herhangi bir zararı var mıdır?

Yanlış uygulama yapılmadığı sürece hiçbir zararı yoktur.

 

Uygulamanın yapılış süresi nedir?

Uygulamanın yapılış süresi yaklaşık olarak bir saattir.

Son Haberler
Hydrafacial 01-02-2019 85
G5 Masajı 02-02-2019 85
Diğer Yazılar