Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Klasik cilt bakımı, bilindiği üzere buhar altında dinlenmiş olan cildi, siyah nokta ve yağ birikintilerinden arındırma işlemidir. En hassas ciltler dahil güvenle kullandığımız ürünlerimiz ile yaptığımız bakımımız cilde uygun seçilen serum, maske ve cilt masajı eşliğinde sürdürülür. Bakım süresi 1-1,5 saat arasıdır.

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20′li yaşlardan itibaren herkesin  temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

 

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Klasik cilt bakımı uygulaması yaklaşık 1-1.5 saat süren ve ciltte sırayla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske, ve nemlendirici ile masaj işlemlerinin yapıldığı, hastanın herhangi bir ağrı yada acı duymadığı bir uygulamadır. Yapılan uygulamalar sonucunda hastanın cildi temizlenerek, cildinde tıkanmış olarak bulunan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur. Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak önerilmektedir.

 

Klasik Cilt Bakımı Neden Uygulanır?

Klasik cilt bakımı; stres ve yorgunluk, uyku düzeninde ki bozukluklar, sürekli ve yüksek miktarda sigara ve alkol tüketimi, hormonların ani değişimi, hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak ciltte meydana gelen bozukluklar, düzensiz ve aşırı yağlı beslenme, su tüketiminin çok az olması gibi sebeplerle ciltte meydana gelen bozuklukları önlemek amacı ile uygulanır.

 

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Klasik cilt bakımı uygulaması fiyatları uygulanacak tedavi şekline göre ve uygulama yapılacak kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fiyat teklifi verebilmemiz için kliğinimize gelmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir.

Son Haberler
Hydrafacial 01-02-2019 85
G5 Masajı 02-02-2019 85
Diğer Yazılar