Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi

 

Mezoterapi, çok ince ve kısa iğne uçları ( 4-6mm’lik 29-30g iğneler ) kullanılmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir.

Mezoterapinin hiç bir yan etkisi yoktur ve uygulama sırasında hissedilen ağrı, iğnelerin boyutlarıyla paralel olmakla beraber oldukça azdır. Bununla birlikte uygulama sahası dezenfekte edildikten sonra lokal anestezik spreyler aracılığı ile uyuşturularak tüm hissin kaybolması da sağlanabilir.

Mezoterapide ilaçların emilimi çok az olduğu için sistemik dolaşıma ilaç geçişi de yok denecek kadar azdır.

Yapılan enjeksiyon sayısı; hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeye göre değişmektedir.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi teknik olarak, dolaşım düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli vitaminlerin bir karışım halinde cilt altına, mezoderme çok ince iğnelerle verilmesidir.

Selülitli alanda kan akışının ve lenfatik dolaşımın düzenlenmesiyle, yağ depozitleri çözülür, yağ hücreleri yağlarını yakmaya başlar ve sertleşmiş bağ dokusu düzelir.

 

Hangi Hastalıkların Tedavisinde Mezaterapi Kullanılır?

 

Mezoterapi sıklıkla artirit gibi tüm eklem hastalıklarında, boyun ve bel fıtığı ağrıları, syatalji ve brakialji, migren ve adet ağrıları, spor travmaları, varis, lenf, ödem ve flebit gibi bazı damar hastalıkları, ayrıca estetik amaçlı olarak selülit başta olmak üzere, vasküler lekeler, çeşitli cilt problemleri, cilt yaşlanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla yaygın olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

Diğer Yazılar